Ćerkica 5 godina već 4/5 puta ima krv u stolici. Krv je crvene normalne boje. Poslednji put je bilo vrlo tamne ,,usirene,,krvi u manjoj kolićini.wbc 16.4 sem toga krv i urin idealni.koprokultura rađena sve je u redu. Molim vas objasnite mi šta to može biti jer sam u panici .
    Unapred zahvalna mama

    Odgovoreno: 21. 02. 2009.
    • Poštovana,
      prisustvo krvi u stolici se može sresti tokom crevnih infekcija, prisustva fisura (oštećenja sluzokože) u predelu anusa ali i nekih inflamacijskih bolesti creva koje se dokazuju endoskopskim pregledom i biopsijom creva. Poželjna konsultacija dečjeg gastroenterologa.