Pocituvana dr.,
    veke ednas vi pisav ali seuste nemam odgovor, pa ve molam sega da mi odgovorite..na mojata kerka 5 god,pri sistematski pregled na urina i e otkrieno zgolemen br na Er vo urinata.14-16.ve molam da mi kazite koja bi možela da bide pricinata za toa? I što da prezemime vo vrska so toa..inače nema nikakvi problemi pri mokrenje..
    Pozdrav i blagodaram, zagrižena majka

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Poštovana, ponovite opšti pregled urina i urinokulturu još jedanput. Urinarana infekcija (sa brojem klica preko 100 000 po ml) uz kliničke simptome (povišena temperatura, učestalo mokrenje, bol pri mokrenju) se leči antibioticima širokog spektra, najbolje po antibiogramu. Ukoliko se urinarne infekcije ponavljaju potreban je i ultrazvučni pregled bubrega i konsultacija dečjeg nefrologa.