Poštovana,
    Dete mi ima 2 godine i 6 meseci, ide u vrtic i non-stop je bolestan. Ima veliki problem sa kašljem i sa šlajmom koji nikako nemože da iskašlje. Bili smo u bolnici (na plućnom) 5 dana gde su mi rekli da je to virus koji se kod njega tako ispoljava a kasnije smo utvrdili da je alergičan na vlagu, budj, kondenzaciju i memlu. Kako krene da kašlje odvedemo ga lekaru gde primi injekciju urbazon i dobije ili claromicin ili hemomicin ili eritromicin. Od prijatelja sam čula da postoji lek koji se zove Broncho-Vaxom, molim Vas pomozite mi i recite da li je taj lek dobar pošto mogu da ga nabavim ili ukoliko imate Vi neki dobar savet šta bih mogla da mu dajem da mu se pojača imunitet.
    Unapred zahvalna, Sucura Nadežda

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Poštovana, recidivi vizing bronhitisa su češći kod dece koja idu u kolektiv zbog i veće izloženosti respiratornim virusima, naročito u zimskim mesecima. Vaše dete ima i polisenzibilizaciju na veći broj alergena, što je dodatni rizik za nastanak dečje astme. Preventivna terapija u ovom uzrastu je dvojaka, i u zavisnosti je od same težine bolesti (težine akutnih ataka i učestalosti ponavljanih epizoda bronhoopstrukcije), podrazumeva primenu ili granula montelukast (Singulair) ili inhalacijske kortikosteroide. Bronho-vaxom je liofilizat poreklom iz različitih bakterija, te je namenjen u prevenciji bakterijskih infekcija. Definitivnu odluku, koju vrstu preventivne terapije treba da dobije Vaše dete, treba da donese dečji pulmolog.