1. Colica abdominalis značenje i dijagnoza

    Pitanje broj: #21749

    Poštovanje,

    Dete mi ima 8 godina. Dijagnoza je Colica abdominalis. Da li mogu znati šta je to, o čemu se radi i da li je opasno?

    Odgovoreno: 18. 02. 2009.
    • Poštovani, dijagnoza " Colica abdominalis " je opisna i znači bol u trbuhu, ali ne i kog porekla je bol.

      Brojna oboljenja hiruška (akutna upala slepog creva, ileus itd.) ali i pedijatrijska (digestivnog ali i vandigestivnog porekla) mogu biti praćena bolom u trbuhu.

      Poželjan detaljan pedijatrijski pregled.

Komentari na pitanje: #21749

    • Postovani, dijagnostikovan mi je: Dg Colica abdominalis reg meso et infraumbilicalis. Sta to znaci?