Molim Vas da mi preporucite najbolji nacin (biljnim i sl. preparatima) za lecenje laringitisa sa suvim kasljem izazvanog virusom. Dete ima 6 god. trenutno prima penicilin (6 kom. je primio), pored toga pet dana je pio spalmotil sirup, ali kasalj je i dalje prisutan. Takodje je inhaliran u jednom danu dva puta sa adrenalinom. Poboljsanje je skoro nikakvo jedino sto vise nema povisenu temperaturu. Hvala

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovani. akutni Laryngitis izazivaju virusi, te je lečenje antibioticima nepotrebno. U akutnom ataku se primenjuju inhalacije adrenalinom (u novije vreme i inhalacije budesonidom-Pulmicortom, ako je lek dostupan) i kortikosteroidi (tabl. Dexason ili Pronison ili pak injekcije). Promukao kašalj nakon akutnog ataka, kod neke dece perzistira danima i predstavlja opterećenje za dete. Kapi Prospan, su biljnog porekla, primenjuju se inhalacijom i mogu biti od koristi.