IMAM DETE OD 6 GODINA KOJE VEC DVA MESECA KASLJUCA RADILI SMO ANALIZE: ALERGO TEST,KRVNU SLIKU,BRIS GRLA NOSA I JEZIKA I SVE JE U REDU U ZADNJE DVA MESECA DAVALI SU NAM I PRESING.I PUMPICU BERODUAL,I KAPI ZA NOS,CAK SMO IZLI I NA INHALACIJE ALI ONA I DALJE KASLJUCA PROMENILI SMO PET PRDIJATRA I SVI SU IMALI ISTI ODGOVOR NIJE JOJ NISTA PROCICE ALI ONA I DALJE KASLJUCA STA DA RADIM KOME VISE DA SE OBRATIM?

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana, kašljucanje koje odražava bronhijalnu preosetljivost nakon virusne infekcije može da potraje i do dva meseca. Uradite radiografiju pluća, ako je uredan nalaz pokušajte lečenje montelukastom (tabl. Singulair a 5 mg 1x1). Lek je na pozitivnoj listi, propisuje ga pedijatar na predlog dečjeg pulmologa.