Postovana,
    devojcica stara 2,5 god- jos od 9-og meseca zivota pocinje da odbija mleko, koje smo nekako zamenili jogurtom i ostalim mlecnim proizvodima, ali sada je i jogurt i sve mlecne proizvode potpuno izbacila, bukvalno lizne i nece.Inace slabo i jede.Da li postoji kakva zamena u vitaminskim preparatima obzirom da ima 2,5 god.Molim za savet.
    Hvala!

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana, deca ponekada odbijaju neke vrste namirnica koje im ne prijaju. Moguća je nepodnošljivost proteina kravljeg mleka, pa otuda izbegavanje i mlečnih proizvoda. Niste naveli telesnu težinu i visinu devojčice, jer se iz ovih parametara izračunava index idealne telesne mase koji je dobar pokazatelj ishranjenosti.