Poštovana,
    moj sin, koji ima 4.5 godine u poslednjih četiri meseca ima česte prolive, povraćanja i bolove u stomaku (jakih inteziteta) i sve se to javlja u epizodama. Prošlog meseca smo radili koprokulturu i nalaz je bio negativan. Zatim smo radili i antitela na tkivnu transglutaminazu i taj nalaz je negativan. Možete li mi reći šta bi još trebalo uraditi, jer se naši lekari vrte oko nekakvih parazita, iako je koprokultura negativna na parazite.
    Hvala

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana, obzirom da su bakteriološke i parazitološke pretrage negativne, kao i antitela na celijakiju a Vaše dete i dalje ima tegobe, poželjna je konsultacija dečjeg gastroenterologa. Ponekada se u cilju dijagnoze nekih inflamacijskih bolesti creva primenjuju endoskopske metode i biopsija sluzokože creva.