Dete od devet godina u nalazu urina ima 15-20 leukocita u sedimentu, u plusu je i leukocit, malo bakterija, malo sluzi. Urino kultura je pokazala da ima bakteriju streptoccocus B Hemolitikus GR,G deset na drugu. Nije uradjen antibiogram pa me zanima sta je to, brinem pa Vas molim za pomoć.

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovana, lečenje urinarne infekcije je i u kontekstu i kliničke slike. Signifikantan broj bakterija u urinu je 100 000 i više klica, kada je neophodno i lečenje antibioticima, naročito ako dete ima i kliničke simptome infekcije. Ponovite opšti pregled urina i urinokulturu, te u zavisnosti od nalaza i kliničkog stanja primenite lečenje antibioticima, najbolje po antibiogramu.