Molim za savet. Moje dete ima 6.5 god. rodjena je kao terminska beba sa 1700 gr, prošla je sve analize koje prate tako rodjenu decu i svi rezultati su bili u redu. Vrlo sporo je napredovala, jela je po obroku od 10 do 30 ml mleka. Hranili smo je na svaka dva sata. Sad naše dete ima 12 kg i visoka je 99 cm i dalje nerado jede a u medju vremenu smo uradili milion analiza, kariotip, hormone štitne žlezde, hormon rasta, test krvi vezan za alergije na neke sastojke iz hrane (mislim da se zove transglutaminaza - alergija na pšenično brašno) i sve je to bilo u redu. Medjutim, svo to vreme čak i kao tek rodjena beba imala je tvrdu stolicu, dok je pila samo mleko to je bilo tvrdo i zeleno, sad se dešava da ima i tragova krvi u stolici. Poslednji rezultati su pokazali da ima prilicno uvećan holesterol. Posle togo smo prešli na dijetu gde smo izbacili masti, mlečne proizvode. Zapravo dete od tad jede ribu, pileće belo meso, kuvano povrće i naravno bez slatkiša. Od tad je omršala a po pitanju stolice se ništa nije promenilo. Današnja analiza holesterola je ista (loša), dijeta nije ništa pomogla. Zaboravila sam da kažem da smo po savetu nutricioniste uključili omegu- 3, vitamin E400, papaya enzim, vitamin C, vitamine -animal friends i način ishrane koji sam već pomenula. Moram i ovo da kažem, da smo radili i analizu stolice gde su nadjena nesvarena mišićna vlakna, kapljice masti i skrobna zrna. Doktor kod kog smo poslednji put bili smatra da je kod nje slabo varenje i otuda usporen rast, slab apetit, tvrda stolica i holesterol, inače dijagnoza iz Tiršove je proporcionalno mali rast. Molim Vas za savet šta dalje da radimo!

    Odgovoreno: 11. 02. 2009.

Komentari na pitanje: #21050

    • Pozdrav. Usled zračne terapije došlo je do oštećenja tankog creva. Veći deo je odstranjen. U izveštaju nigde ne piše koliko. Posledice toga su učestale dijareje, nekada vodenasta stolica, nekad masna. Izražena mršavost. Brzo se umorim. Dva puta sam bila na kolonoskopiji i oba puta su doktori odustali zbog navodnog tegljivog creva. Imala i operaciju fisure, opet kao posledicu dijareja. Nalazi na bakterije i gljivice u stolici, negativni. Moje pitanje bi bilo, ima li meni pomoći da povratim energiju? Ne znam kom se doktoru obratiti? Compleks B vitamina mi ne prija. Pomoć i hvala !