Imam bebu od nepuna dva meseca koja je dobila temperaturu 37,8 i jednom dnevno se javlja i ide do 38, a večeras se prvi put javila 38.4.(drugi dan tek) inače radili smo urin koji je pokazao bakterije i povišene leukocite a isto tako i vadili krv i ponovo povišeni leukociti. Doktor u DZ je rekla da je verovatno urinarna infekcija i prepisala nam Cedax koji smo danas počeli da koristimo i čekamo rezultate urinokulture.
    Interesuje me da li je lek suviše jak i uopšte dobar i da li može da škodi ovako maloj bebi, i kako se uopšte pojvi urinarna infekcija kod tako male bebe koja super napreduje?