Imam dečaka od 18.meseci i hirurg je dao dijagnozu da ima kilu, pa me interesuje, da li mora odmah da se operiše ili može da se odgodi za neko vreme?
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 08. 02. 2009.
    • Poštovana, kila se mora operisati pre ili kasnije. Kada je velika, postoji uklještenje ili opasnost od uklještenja, operišu se i veoma male bebe u prvim mesecima života. Poslušajte dečjeg hirurga, jer je on najkompetentniji o donošenju odluke o operativnom zahvatu i stepenu hitnosti.