Imam devojčicu od 8.5 meseci. Na rodjenju je imala 2.700 i bila je dugačka 48cm. Lepo napreduje i sada ima oko 9kg i dugačka je 73cm. Počela sam da je hranim, lepo prihvata nijedno jelo do sada nije odbila. Interesuje me: 1.da li smem da joj dajem jaje da jede 2.da li ona lepo napreduje?

    Odgovoreno: 05. 02. 2009.
    • Poštovana, vaša devojčica odlično napreduje i njena telesna masa je odlična za uzarst. Deca sa 12. meseci imaju idealnu težinu između 9 i 10 kg. Možete dati žumanac dva puta nedeljno uz obrok sa povrćem. Počinjete sa 1/8 i postepeno povećavate količinu. Ako beba ima ekcem ili u porodici postoje alergijska oboljenja onda se jaje uvodi u ishranu nakon prve godine.