Poštovana,
    hvala na dosadašnjim odgovorima. Molila bih Vas za Vaše mišljenje. U pitanju je moj sestrić,beba stara 6,5 meseci. Radjena mu je urinokultura i nalaz je sledeći: streptococcus agalactiae i enterococcus spp. 10 000 cfu/ml., bez antibiograma. Beba jako aktivna, normalno jede, mada je u poslednjih mesec dana napredovao samo 250g. Inače je rodjen sa 4kg sada ima 7,6kg.
    Da li po Vašem mišljenju treba uvesti th.?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, nalaz u urinu od 10 000 bakterija u ml urina, je nesignifikantan i ne zahteva lečenje antibioticima. Prirast u telesnoj masi od 250 gr za mesec dana je zaista ispod proseka i predlažem da se posavetujete sa pedijatrom u vezi pronalaženja razloga zastoja u napredovanju (ponekad je to hipogalaktija - nedovoljno mleka ako je na majčinom mleku).