Moja beba je stara 6 nedelja i pojavile su se sitne bubuljice po celom licu...prvo su mi rekli da je infekcija i mazali smo Daktanolom, ali nije bilo boljitka...zatim su mi rekli da mažem Hloranfenikolom jer je on antibiotik širokog spektra...medjutim ni sad ne vidim neke rezultate...rukicama stalno trlja lice i nemirno spava.
    Šta bi mogla da koristim da mu pomognem?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, verovatno se radi o početku dečjeg ekcema. Različite kreme koje hidriraju kožu se koriste za negu suve, osetljive, ekcematozne kože (Emolliente, Linola Fett N, krema sa bakrom i cinkom itd.), a ponekada se koriste i kortikosteroidne masti. Pre nego što primenite bilo kakvu kremu konsultujte dermatologa.