Moja 18-mesečna devojčica ima višemesečnu upalu ušiju, tačnije, sekret u ušima. Prvu upalu je imala sa 4 meseca, trajalo je 8 meseci, sve do odlaska na more, posle toga je nalaz timpanograma bio obostrano A. Ali sa prvom sledećom prehladom, pojavio se ponovo sekret u ušima. Već par meseci nalaz timpanograma je B ili C obostrano. Nije pod terapijom.
    Zanima me šta znači nalaz timpanograma A B i C? I koliko dugo se toleriše takvo stanje?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 01. 02. 2009.
    • Poštovana, pre svega savetujem da uradite klase imunoglobulina (IgA,IgG,IgM,IgE) u serumu. Prvi znak izvesnih imunodeficijentnih stanja su recidivi otitisa. Ako postoje ispadi u nekoj od klasa javite se dečjem imunologu. Rezultate timpanograma nisam kompetentna da tumačim, morate se obratiti specijalisti za uho,grlo i nos.