Koliko dugo dete od 5  i po godina može koristiti Singulair tablete? Terapija je prepisana na 3 meseca.

    Odgovoreno: 28. 01. 2009.
    • Poštovana, Singulair je indikovan u lečenju blagih oblika astme kao monoterapija i kao dopunska terapija inhalacijskim kortikosteroidima kod dece sa umerenim i teškim oblicima astme. Primenjuje se i kod dece sa Wheezing bronchitisom od 6. meseca života. Ublažava i simptome alergijskog rinitisa. Dužina primene zavisi od prisustva tegoba. Može se primeniti u kritičnim periodima tokom godine do tri meseca ili za održavanje postignute kontrole bolesti nakon prekida kortikosteroidne terapije i do šest meseci, kod posebnih slučajeva i do godinu dana.