Poštovana,
    koliko bi devojčica od dve god. u proseku dnevno mleka da popije, i pošto pedijatar kaže da joj je težina malo ispod proseka (ima slab apetit), šta je najbolje dati detetu njenog uzrasta da popravimo težinu? I koliko obroka?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 01. 2009.
    • Poštovana, ne preporučuje se više od 500 ml mleka dnevno (dve čaše). Dete treba da ima tri glavna obroka i dve užine. Slatkiše davati detetu strogo pod kontrolom, samo nakon obroka. Nemojte hraniti dete svaki čas i nutkati ga da jede, dajte mu šansu da ogladni! Veoma je važno da obroci deteta budu i sa ostalim članovima porodice, a nikako izolovano.