Poštovana,
    moja ćerkica stara 23 meseca, ima upornu infekciju ešerihijom koli od Avgusta prošle godine. Bakterija je postala otporna na sve 3 vrste bakterije koje je lekar prepisao i infekcija se javljno stalno i iznova sa velikim brojem bakterija u mokraći (preko 100.000 jedinica po ml). Kako da se efikasno i trajno izborimo sa ovom bolešću i koliko ona ugrožava život i zdravlje našeg deteta? Gde bismo i od koga mogli naći zaista stručnu pomoć?

    Odgovoreno: 28. 01. 2009.
    • Poštovana, javite se dečjem nefrologu (Klinika za dečje interne bolesti- Niš; Dečja klinika ili Institut za majku i dete- Beograd). Kada se urinarne infekcije ponavljaju, neophodno je dodatno ispitivanje i isključivanje mogućih kongenitalnih anomalija. Lečenje antibioticima je neophodno kada postoje simptomi bolesti i značajan broj bakterija u mokraći (> 100 000 po ml). Urinarne infekcije bez kongenitalnih anomalija (koje zahtevaju drugačiji tretman u zavisnosti od vrste anomalije) su izlečive i obično ne ostaju posledice.