Moja beba za sedam dana puni pet meseci. Počela bih sa kašicama, pa ako bi ste mogli da mi napišete spisak kašica, odnosno redosled uvodjenja namirnica.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana, osnovne smernice ishrane su: dve nove namirnice nedeljno, kombinacija jedno obojeno i jedno neobojeno povrće. Obroci u ustaljeno vreme, npr. voćni obrok u 10h dok obrok sa povrćem i mesom u vreme ručka. Voće u 6. mesecu: jabuka i banana. Umesto banane može bundeva. Povrće: šargarepa, krompir, tikvice karfiol. Meso: junetina, teletina, jagnjetina. Svaku novu namirnicu u ishrani uvodite postepeno, svakim danom povećavajući količinu do količine koju beba prihvati. U početku uvek na isti način pripremajte obroke.