Poštovana doktorka,
    dete je imalo boginje koje je dobilo u vrtiću, staro je pet i po godina. Imalo je tri noći temperaturu 39,4 dobilo pojačani noćni suvi kašalj koji inače ima i pije Singular radi toga, ali ništa bolje.  Lek uzima dva i po meseca. Kada su one u fazi prolaženja njemu se kašalj još više pojača do nagona za povraćanje. Doktor kaže da su pluća u redu, ali ono pored tog kašlja dobija alergiju po celom telu u jutarnjim satima.  Kada primi Lemod to se povuče svuda, samo u preponama se uopšte ne povlači i ponavlja se opet sutra dan.
    Molim Vas za savet i mišljenje

    Odgovoreno: 13. 01. 2009.
    • Poštovana, Varicella (ovče poginje) su praćene ponekada pojačanom bronhijalnom reaktivnošću i perzistencijom kašlja. Ukoliko Singulair nije dao povoljne efekte treba ga isključiti. Pretpostavljam da su kod deteta učinjena alergološka testiranja, ukoliko nisu, predlažem da uradite testove i posavetujete se sa lekarom o primeni drugačije preventivne terapije. Što se tiče kožne alergije potrebno je utvrđivanje tačne dijagnoze: urtikarija ili ekcem; ili možda virusni raš. U zavisnosti od vrste osipa je i lečenje.