Poštovana doktorka,
    imam sina 9 god. koji ima nebalansiranu translokaciju 11og i 22og para hromozoma, kategorisan kao višestruko ometeno dete u razvoju, ne hoda, ne govori, ne razume nijedan nalog. Pre 4god. imao je 2 epi napada, a od kada pije anti epileptičku terapiju, napada nema. Pije tegretol 2x200mg i topamax 2x1,5 od o,25mg. već četvrti mesec pije lorazepam, povećali smo doze zbog uznemirenosti, ali on non-stop plače, viče i razdražljiv je.
    Da li predlažete da se promeni Lorazepam? Čitala sam da se stvara zavisnost ukoliko se koristi preko 3 meseca, pa se plašim da smo davali duže nego što sme.