Poštovana,
    imam dete staro godinu dana. Sa šest meseci pojavile su mu se bakterije u urinu, Enterococcus i E.coli . Antibioticima je izlečena infekcija, a ultrazvukom je utvrdjeno da je levi bubreg dimenzija 71*31mm, pijelon 10*16mm, kaliksi 9mm. Do snimanja MCUG preventivno je pio Bactrim 1/2kk. Nalaz sa snimanja glasi bešika normalnog oblika, glatkih kontura. Ne vide se znaci Vur-a. Uretra urednog kalibra i toka. Th: Galadrox 3ml uveče. Kontrola UZ. Dijagnoza: HYDRONEPHROSIS LAT SIN Q62 Bacteriuria recurr R 82.7.
    Zanima me i Vaše mišljenje o ovom nalazu, kao i o prepisanoj terapiji.
    Unapred hvala!