Poštovana,
    moja rodjaka ima bebu od mesec i po dana. Zadnjih desetak dana beba posle svakog podoja povrati mleko, ali samo majčino pošto za jedan obrok dobija adaptirano mleko Humanu. Inače je beba malo lenja, pa se mama izmuzava i daje joj mleko iz flašice.
    Da li Vi mislite da problem može biti u majčinom mleku? Da li stresne situacije ili briga mogu da utiču na kvalitet mleka? Da li je moguće da majčino mleko nije dobro? Beba dobro napreduje.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 01. 2009.
    • Poštovana,
      dobro napredovanje bebe isključuje loš kvalitet majčinog mleka. Bebe bljuckaju do 6. meseca a neke i duže zbog fiziološke nezrelosti spoja jednjaka sa želucem. Važno je da posle podoja bebu držite uspravno, kako bi izbacila višak vazduha iz želuca, a samim tim i bljuckanje će se javljati sve ređe. Problem svakako nije u majčinom mleku, već pre u višku vazduha koji beba proguta hraneći se cuclom.