Poštovana,
    imam bebu staru pet meseci, koju zbog obaveza u kući čuva svekar po dva sata dnevno. On inače kašlje po celu noć i ponekad danju (primetila sam da se uzdržava da zakaslje kad je sa bebom). Prestao je da puši pre godinu dana i kod lekara nije bio zbog kašlja i nema nameru.
    Interesuje me da li je opasno da beba provodi toliko vremena sa njim, posebno što je stalno ljubi i drži svoju glavu pripijenu uz bebinu?
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Verovatno Vaš svekar ima hronični bronhitis koji je u vezi sa dugogodišnjim pušačkim stažom ili astmu. Trebalo bi svakako da poseti lekara i da se utvrdi tačna dijagnoza. Brojna druga oboljenja infektivne ali i neinfektivne prirode mogu prouzrokovati kašalj. U njegovom interesu je da se leči, a Vi pokušajte otvoreno da porazgovarate sa njim, ukažite mu na svoju zabrinutost za bebu i zamolite ga da poseti lekara.