Poštovani,
    želela bih da mi neko odgovori na pitanja koja me interesuju o mom detetu. Porodila sam se pre 25 dana. Moje dete je teško 1960gr. rodjeno pre vremena. Ne znam koliko imam mleka da ga ja dojim, pa sam počela da ga dohranjujem sa Novolakom 1.
     Zanima me koliko dnevno ili nedeljno ml treba  dete da pojede? Malo mi to pojasnite. Inače je dobro prihvatio to mleko, malo pije od mene kad ga dojim, ali to nije dovoljno i zato sam počela da ga dohranjujem.
    Molim Vas malo mi opširnije napišete o tome.
    Čekam Vaš odgovor.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Količina mleka koju beba popije je individualna i zavisi od zrelosti bebe. Broj obroka jerazličit i može se kretati od 7 do 10 za 24h (veći broj obroka ukoliko je beba prevremeno rođena). Da beba dovoljno unosi mleka procenjujete na osnovu telesne težine. Kod donesenih beba dnevni prirast je 25 grama; neke bebe dodaju u težini 15 a neke i do 50 gr. Idealni prirast u telesnoj masi u prvom tromesecju je po 750gr, u drugom tromesečju 600 gr, trećem 450gr i četvrtom 300 gr.