Poštovana,
    dete ima dobro kontrolisanu dečju astmu od, da kažem, rodjenja, 20-tak dana pošto se rodilo. Sada ima dve i po godine i dobilo je upalu pluća. Naši  lekari ovde su mu uključili kristalni penicilin i longacef, temperaturu nikako da snize, kreće se od 38,5-40, daju mu i neki diazepam rectiola.
    Šta Vi kažete na sve to?
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 25. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Za lečenje upale pluća Longacef je odličan lek. Diazepam rektiole se preventivno u visokoj temperaturi primenjuju radi prevencije febrilnih konvulzija (dečjeg frasa). Ako se hospitalno dete leči, uporno febricira pored svih analiza poželjno je uraditi i hemokulturu.