Šta znači "ispiranje nosa fiziološkim rastvorom"? Bila sam iskritikovana zbog preteranog ispiranja nosa deci. Imam 4-godišnju devojčicu i 5-mesečnog dečaka koji imaju problema sa slinama, kijanjem i kašljanjem. Ćerka je pre mesec dana operisala treći krajnik i stavljene su joj cevčice u uši, pa me interesuje kako i koliko često treba ispirati nosiće?
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Šta znači "preterano" ispiranje nosa fiziološkim rastvorom, 10 x dnevno, danima, nedeljama ili mesecima? Povremeno kada je nos zapušen, naročito tokom prehlada, tri puta dnevno se može koristiti fiziološki rastvor u spreju (npr. Tetrisal E) koji vlaži sluzokožu i olakšava evakuaciju sadržaja iz nosa.