Imam sina od 4god. Prvu upalu uha je imao sa 3god. i nakon 2mjeseca mu je izvaden treći krajnik. Nakon operacije taj dan je dobio anginu. Od tada je imao 4 upale uha i svaki put je imao streptococcus pneumoniae u nosu. U grlu nije imao niti jednom, osim te angine. Inače timpanogram me ja u toku upale 2 puta bio lijevo tip A, a desno tip B, s tim da poslije antibiotika bude savršen. Doktor ORL mi je predložio vadenje krajnika i ugradivanje cjevčica,  dok pedijatar smatra da je njegov problem ta bakterija. Ja se pomalo slažem sa pedijatrom, jer želim da zaštitim sina koji je osim tih upala uha zdravo dijete, od traume. Pedijatar mu je prepisao BRONCHO-VAXOM.
    Zanima me Vaše mišljenje o vadenju krajnika i o ovim tabletama, samo sam zbunjena. Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Bronho-vaxom je lek koji se sastoji od ekstrakata izdvojenih iz bakterija i ima za cilj jačanje imuniteta. Jako uvećani krajnici (koji ometaju disanje i gutanje) uz česte angine i slabljenje sluha su indikacija za tonzilektomiju. Moj savet je kompromis: sačekati tri meseca i onda odlučiti tonzilektomija- da ili ne (što naravno zavisi od prisutva ili odsustva tegoba).