Mom sinu koji ima 3 god u stolici je u ponovljenoj analizi i posle desetodnevnog tretmana baktrimom po uradjenom antibogramu opet pronadjena escherichia coli i enterococcus spp, a već 3 meseca u stolici takodje ima proteus. Uporedjujući nalaze uočila sam da je prvi antibiogram pokazao da je E. coli osetljiva na trimethsulfo, a kontrolni da nije tako da me to prilično zbunilo.
    Molim Vas za mišljenje i dragocen savet. Moje dete zaostaje u psihomotornom razvoju i nema razvijen govor i njegov terapeut misli da to ima veze sa ovim nalazim i potrebne su nam još neke bitne analize, ali tek pošto se rešimo ovih bakterija tako da nam je vreme jako bitno.
    Hvala Vam unapred,
    Danijela Andrić

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovani, ako dete nema digestivne probleme (učestale smrdljive stolice) pedijatri ne propisuju antibiotike. Za normalizaciju crevne flore savetuje se primena Probiotic caps. 1x1. Najbolje je da se konsultujete sa dečjim gastroenterologom u vezi vrste i dužine lečenja antibioticima, odnosno potrebe lečenja antibioticima.