Poštovani,
    imam bebicu od 3 mes, na kontroli kukova rečeno nam je ASIMETRIJA KOŽNIH NABORA, levi kuk je dobar i zreo, a levi nezreo i kos. Pošto je dr bila dosta štura u odgovorima, nisam uspela da shvatim šta to sve znači.
    Bila bih Vam veoma zahvalna na detaljnijem objašnjenju. Preporuka je samo stavljanje 3 tetra pelene+švedska.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana, savet koji ste dobili u vezi povijanja bebe je u redu. Tačan uvid u stanje kukova se dobija ultrazvukom. Predlažem da uradite ultrazvuk kukova ako to već niste učinili. Asimetrija kožnih nabora i sam pregled nisu pouzdani pokazatelji luksacije i subluksacije kuka.

Komentari na pitanje: #17782

    • Bojana Leontic 09. 03. 2024.

      Dobar dan, na kontroli kukova doktorka ništa nije rekla, posle sam primetila šta piše, zanima me šta Vi mislite, da li ovaj mesec treba ići na kontrolu? U prilogu je slika.