Imam dete od 6 godina koje već dva i po meseca kašlje. Svaka prehlada, pa i najmanja se vuče nedeljama. Ovaj put traje najduže. Lekar je prvo dijagnostikovao laringitis, pio je Hemomicin, šumeće tablete kalcijuma i olynth sprej i uputio nas je kod ORL doktora. Uradili smo alergo testove, alergičan je na grinje, polen trave i korova a grlo nije moglo da mu se pogleda pošto se previše slivala sluz. Dobio je Pressing sirup i Nasonex spray ali ni od toga nije bilo nikakvog poboljšanja. Treba da idemo na kontrolu ali bih ipak volela da znam i vaše mišljenje. Naš pedijatar se uvek šokira kako to dete kašlje onako kao da ima nalepljeno nešto u grlu pa to pokušava da iskašlje. Krajnici su operisani pre tri godine a bris grla i nosa je bio negativan. Kad jede ili se zaigra ili kad zaspe onda više uopšte ne kašlje ali preko dana stalno. Poslednjih nekoliko dana sam primetila da ne čuje dobro, previše glasno gleda TV, ne čuje kad ga zovem a onda se jedne noći probudio sa bolovima u ušima, doktorka je ustanovila blagu upalu prepisala Panklav sirup i fluimucil. Sirup je popio, a i sluh mu se povratio ali kašalj i dalje traje.
    Unapred zahvala majka

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.

Komentari na pitanje: #17700

    • Imam dete od dve godine i kaslje vec dva meseca... Doltori su joj davali svakakve antibiotike i vise ne znam sta da radim. Smiri se dan dva pa ispocetka.