Kako je najbezbednije skidati temperaturu detetu od 15 meseci kada je virus u pitanju (prehlada)?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Poštovana, ako je temperatura iznad 38,5C dati antipiretik (Paracetamol ili Brufen) na 4/6 ili 8 sati u zavisnosti od oscilacija temperature. Tuširanje se ne preporučuje ako dete ima groznicu (znak da je temperatura u porastu). Kada primetite da ima osećaj vrućine onda možete tuširati dete mlakom vodom. Ako je temperatura veoma visoka, preko 39C i postoji sklonost u porodici ka febrilnim konvulzijama (dečjem frasu) ili je dete prethodno imalo febrilne konvulzije, rektalno primenite klizme Diazepam. Ne utopljavati previše dete.

Komentari na pitanje: #17579

    • Dete se rodilo sa naduvom na glavi, odmah posle 5 dana radjen je eg glave koji je pokazao da dete ima smanjene tonuse oba parametra. Zanima me cemu mogu da se nadam u narednom periodu?