Poštovana,
    devojčica stara 2 god i 8 meseci žali se na bol u donjem delu stomaka i odlaže da mokri, nalaz mokraće posle manje prehlade je pokazao eritrocite u mokraći 6-7 svežih, 6-7 bledih, 5-6 smežuranih, hemoglobin 1. Urinokultura bez patološkog sadržaja. Terapija je bila samo čaj. Ponovili smo nalaz posle 7 dana koji je bio u redu, da bi opet posle 15 dana počela da odbija da piški, opet smo ponovili analize urina: eritrociti bledi 4-5, smežurani 3-4, leukociti 2-3, urinokultura je opet u redu.
    Molimo za savet?
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Nalaz bledih eritrocita ukazije na bubrežno poreklo hematurije, dok prisustvo svežih eritrocita u urinu potiče iz donjih pratija urinarnog trakta. Brojna oboljenja glomeruloskog i neglomerulskog tipa praćena su hematurijom. Javite se dečjem nefrologu radi detaljnijeg ispitivanja (Klinika za dečje interne bolesti).