Poštovana dr,
    Već sam Vas pitala za ćerku koja ima 3,5 godina i ima produktivan kašalj već desetak dana. (Da Vas podsetim, lekar joj je dao Aerius i ACC, ali joj od toga nije bilo bolje.) Po Vašem savetu odvela sam je ponovo lekaru i dr joj je dala Spalmotil, iako sam joj napomenula da dete dosta krči i kašlje kao iz dubine pluća. Ona je smatrala da je virus i da nema potrebe za antibiotikom. Posle 2 dana dobila je temp. koja se kretala od 37,5 do 38,3 i to najčešće uveče. Radjena je KKS ( WBC: 11.9, LYM: 20.8%, MON: 7.0 %, GRA: 72,2 %). Čekam nalaze briseva. Doktorka je rekla da je u pitanju bronhitis i dala KLEROMICIN. Dete i dalje kašlje i posle dva dana terapije antibiotikom svako veče ima temp. 38,8 koju uspem paracetamolom da skinem samo na 38.
    Izvinite na opširnosti, ali nisam više pametna šta da radim. Molim Vas za savet.
    Unapred zahvalna mama!

    Odgovoreno: 13. 12. 2008.
    • Poštovana,
      infekcije gornjih disajnih puteva praćene produktivnim kašljem se ponekada komplikuju upalom bronhija (Bronchitis) ili upalom pluća (Bronchopneumonia, Pneumonia). Epizoda Bronhitisa u ovom uzrastu se leči 10 do 15 dana. Kleromycin je odličan antibiotik koji ima širok antibakterijski spektar i njime se mogu lečiti i upale pluća. Ukoliko dete teže diše i ima visoku temperaturu uprkos lečenju ovim antibiotikom javite se na KDIB (Klinika za dečje interne bolesti).