Poštovana,
    Porodila sam se 18.11.2008 i treći dan moja beba je dobila fiziološku žuticu. Sada će skoro 3 nedelje i on je i dalje ima. Radjena je krvna slika i bilirubin je iznosio191,7.
    Zanima me kada bi trebalo da prodje ta žutica i šta se dešava u koliko se ona nastavi da li mogu da ostanu neke posledice?

    Odgovoreno: 10. 12. 2008.
    • Poštovana,
      vrednost bilirubina kod Vaše beba ne ostavlja posledice. Bebe koje su na priordnoj ishrani (majčinom mleku) mogu da imaju prolongiranu hiperbilirubinemiju tzv." Laktacijska žutica" koja perzistira i do četvrtog meseca života. Dijagnoza ove vrste žutice se potvrđuje isključivanjem dojenja 48 do 72h nakon čega vrednost bilirubina opada za oko 50%. Predlažem da ponovite bilirubin na KDIB (Klinika za dečje interne bolesti) i ukoliko su vrednosti bilirubina povišene, eventualno ispitivanje i isključivanje drugih razloga hiperbilirubinemije.