Imam bebu od osam meseci. Prva četiri meseca sam koristila staklene bočice, a zatim sam počela da koristim plastične NUK bočice. Na svakoj od njih u trouglu stoji oznaka 7. Pošto sam na vašem sajtu prvi put pročitala o štetnosti plastičnih bočica, zbog ispuštanja BPA pri visokim temperaturama, da li da ih izbacim iz upotrebe?

    Odgovoreno: 09. 12. 2008.
    • Poštovana,
      NUK plastične bočice se koriste u mnogim zemljama Evrope. Podvrgnute su izvesnim kontrolama i standardima i za sada u stručnoj literaturi nisam naišla na podatak o njihovoj štetnosti. Sterilizaciju bočica obavljajte u spscijalnim sterilizatorima za ovu vrstu flašica.