Poštovana,
    Moj sin ima 15 meseci, prije sedam meseci smo se preselili u Norvešku. Do nekih 1213 meseci davali smo mu D3 kapi, ali nam je pedijatar rekao da više nije potrebno. S obzirom da je sada zima i nema mnogo sunca, zanima me da li bi trebalo da nastavimo da mu dajemo D3 kapi ili neki drugi vitamin. Inače , ovde mnogi deci daju riblje ulje, pa me zanima Vaše mišljenje u vezi toga? Da napomenem da je on zdrav i da mu povremeno dajem Revitu (multivitamin na bazi matične mleći)?!

    Odgovoreno: 02. 12. 2008.
    • Poštovana,
      D3 kapi se primenjuju do kraja prve godine. Međutim, ukoliko je rođendan deteta u jesen ili zimu, onda savetujemo nastavak primene D3 kapi u drugoj godini i tokom zimskih meseci do proleća (kod nas), odnosno do leta u Norveškoj. Dakle, dajte detetu D3 i tokom zime.