Zašto se u dece javlja povećan broj eritrocita bledih u urinu od 20-50, ultrazvuk bubrega rađen i u redu je , ostali nalazi krvi i urina u granicama normale.

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Poštovana,
      ponovite još koji put mikroskopski pregled sedimenta urina. Mikroskopska hematurija se definiše prisustvom više od 5 (po nekima 3) eritrocita u jednom vidnom polju u sedimentu urina. Ukoliko sediment urina sadrži eritrocitne cilindre a eritrociti su bledi, "dismorfični" to govori o glomerulskom poreklu hematurije. Uzroci glomerulske hematurije su brojni, od ozbiljnih do sasvim benignih i prolaznih. Posavetujte se sa dečjim nefrologom.