Poštovana,
    imam ćerkicu od dve god. (od pre neki dan je napunila dve) njena visina iznosi 80 cm., a teška je 11 kg. Problem je to što ona jede vrlo malo i jednostavno neće da jede, inače je zdravo dete.
    Šta da radim da bi više jela?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Poštovana,
      TV od 80 cm Vaše devojčice je između 3 i 10 percentila, u opsegu normale ali ka donjoj granici. TT od 11 kg je između 10 i 25 percentila za uzrast od 24 mes. što je takođe u opsegu normale. Preispitajte Vaš odnos prema hrani, navikama i razlozima zašto "neće" da jede, i ukoliko pronađete razloge u ovom domenu pokušajte i da ih korigujete. Ukoliko smatrate da je u ovoj sferi sve u redu, a devojčica slabije raste obratite se pedijatru sa molobom da vas uputi na dodatna ispitivanja u cilju otkrivanja uzroka zastoja u rastu.