Interesuje me kako i gde mogu da utvrdim da li moje dete boluje od disleksije? Primećujem simptome...
    Hvala,
    zabrinuti roditelj

    Odgovoreno: 26. 11. 2008.
    • Poštovani ,
      poznate ličnosti su imale disleksiju (npr. Albert Ajnštajn, Tomas Edison, Džon Lenon...) koja im nije smetala da postanu to što jesu. Svakako (obavezno !!!) se treba obratiti stručnjacima za pomoć, pre svega logopedu (možda i defektologu), psihologu (ili dečjem psihijatru). Ukoliko dete sem disleksije ima i neke druge simptome i znake neurološkog oboljenja konsultovati dečjeg neurologa (Klinika za dečje interne bolesti).