Poštovana dr,
    Da li je potrebno i do kog uzrasta deci davati kapsule AD vitamina (ćerka ima 3,5 godina) i u kom periodu? Da li je tačno da neko sobno bilje (fikus bendžamin, dracena) predstavlja alergene i da ih treba izbaciti iz prostorije u kojoj se dete igra?
    Unapred zahvalna mama!

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Poštovana, AD perle možete dati detetu u zimskim mesecima. Što se tiče uzrasta, ne postoje ograničenja i njihova upotreba nije obavezna ukoliko ih nije indikovao lekar. Obavezno se ovi vitamini daju deci do kraja prve godine. Buđi koje rastu na lišču ili zemlji u saksijama sobnog bilja su pre alergeni koji mogu da smetaju. Ukoliko dete ima reaktivne disajne puteve, vizing bronhitise i astmu ne preporučuje se držanje cveća u prostoriji u kojoj dete spava i najviše vremena provodi.