Poštovani,
    Moj sin ima 6,5 godina i pre oko 4 meseca javio se kašalj .Uradili smo ispitivanja - alergološki testovi (nutritivni i inhalatorni) i bili su negativni , ukupan IgE je 51,97 ( mnogo visoka količina specifični Ege antitela), i radili smo rengen nalaz je tačkastih senki parahilarno i parakardijalno - nalaz ide u prilog na pneumoniju. Krvni Roda testovi si urađeni - Panel 4 i je pozitivan na mleko i kazen. Dali su mu terapiju sa dva puta na dan inhalacija i Ventolin sprej , Ospen sirup. Ali, kašalj koji postoji.
    Molim Vas za savet.

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Poštovana, uradili ste dosta analiza. Verovatno je kašalj posledica pojačane reaktivnosti disajnih puteva nakon virusne pneumonije. Postoje i lekovi koji se propisuju kao preventivna terapija kod dugotrajnog kašlja. Ali pre uvođenja bilo kakve preventivne terapije isključite upalu sinusa i uvećane adenoidne vegetacije kao doprinoseći faktor dugotrajnom kašlju.