Molim Vas da mi odgovorite koliki je normalan broj otkucaja u djeteta do 10 god starosti? Mom sinu je nedavno izmjereno 93 otkucaja u mirovanju...
    Imam li potrebe za daljnim pretragama?

    Odgovoreno: 27. 11. 2008.
    • Poštovana, srednja vrednost normalnog broja otkucaja srca/ min u mirovanju je za uzrast od 8 do 11 godina 91, dok se tolerišu donja i gornja granica od 51 i 145. Ukoliko dete ima neprijatan osećaj lupanja srca uradite EKG. Ukoliko je potrebno vaš pedijatar uputiće dete dečjem kardiologu.