Zbog artroze kolena savetovana mi je operacija osteotomija tibiae po coventry metodu. Posto zivim sama, interesuje me koliko traje opravak-tj kada mogu samostalno da se krecem, idem u wc, izlazim na ulicu, pripremam hranu itd. Napominjem da sam fizicki u dobroj kondiciji, tj nemam atrofiju kvadricepsa ali da imam insuficijenciju mitralnog zalistka i savet kardiologa je da se stalno krecem. Koliko godina traju pozitivni efekti ovakve "popravke" kolena pre no sto dodje do ugradnje vestackog zgloba?

    Odgovoreno: 21. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Nakon operacije - osteotomije tibije sa modernim osteofiksacionim materijalom, a u zavoisnoti koliko tolerišete bol, možete se komforno kretati odmah posle operacije, u prvo vreme uz pomoć štaka.