Postovani zanimame sta mu je ciniti imam: subtotalnu rupturu prednjeg kriznog ligamenta u proksimalnoj trecini i bucket handle rupturu medijalnog meniska. Zanimame kako se to rijesava kolki je dug oporavak i dal je to koplicirana operacija. Dal sad smijem stajat na tu nogu. Dal cu poslje operacije moguce igrat nogomet hvala

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Dalje lečenje zavisi od vaših potreba za sportskim aktivnostima i prisutnih tegoba.
      ukloliko ste zahtevni sportista, trenirate sportove gde je potrebna promena pravca - npr. Rukomet odbojka, košarka, tenis- potrebno je da uradite plastiku prednje ukrštene veze i rešite problem sa meniskusom gde su moguća dva ishoda u zavisnoti od mesta rupture- šivenje meniskusa ili delimično uklanjanje oštećenog dela.
      ukliko vam je dovoljno da trčite pravolinijski, vozite biciklu, skijate amaterski i slično, dovoljno je da rešite problem sa meniskusom.
      kod operacije gde se radi plastika prednje ukrštene veze oporavak je do 6 meseci u smislu potpunog povratka sportu.
      kod šivenja meniskusa oporavak traje do tri meseca.
      kod parcijalne meniscektomije oporavak je do tri nedelje.