Dobro vece. Imam jedno pitanje. Izvrnula sam nogu i polomila 5 kosku u stopalu (metafarzanovu mislim da su mi tako rekli da se zove) nosim gips vec mesec dana, za 2 dana idem na kontrolu. Medjutim ja sam danas skinula gips da vidim kako izgleda noga i naravno vratila opet gips. Videla sam da imam i dalje otok i boli me kada pomeram nogu. Da li je to normalno da imam otok i da i dalje boli posle mesec dana? Nisam puno mirovala, ali trudila sam se koliko sam mogla da mirujem. Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 17. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Kod preloma pete metatarzalne kosti stopala u zavisnosti od mesta preloma i stepena dislokacije dovoljno je nošenje gipsa tri do četiri nedelje.
      ukoliko je dislokacija značajna, u zavisnoti od mesta preloma savetuje se operativno lečenje.
      u toku nošenja gipsa ukoliko nemate posebno napravljen gjps ili ortozu za hod, savetuje se hod sa štakama sa minimalnim ili bez oslonca na povredjenu nogu.
      ako niste bili disciplinovani imaćete otok, sporije zarastanje i produžiti trajanje lečenja.