Poštovani, imam 33 godine, rekreativni sam sportaš (trčanje, vježbe snage, bicikl, plivanje) , nogomet sam prestao igrati zbog čestog iskakanja desnog koljena. Prije 3 godine mi je iskočilo koljeno prilikom trčanja i rađena je artroskopija koljena (počišćen menisk - tako je doktor rekao koji me operirao) kako problem nije riješen i dalje osjećam bol i nestabilnost u koljenu prilikom svakodnevnih aktivnosti, prije dva danas sam otišao na pregled kod drugog ortopeda naručen na mr desnog koljena jer onaj stari je star 2 godine ovo su dijagnoze: ruptura lca genus dex. Susp. Ruptura menisci med. Genus dex. Susp. Chondromalatio patellae dex. Test prednje ladice ++, lachman test ++ ako mi možete preporučiti daljnje korake, da li operacija, ili nešto drugo unaprijed zahvaljujem na odgovoru srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 19. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Imate kliničke znake nestabilnosti kolena. Nakon potvrde na magnetnoj rezonanci, ako nameravate da nastavite isti nivo aktivnosti, potrebna vam je samo dobra rehabilitacija- skloniti bol i ojačati natkolene mišiće.
      ako imate učestale probleme- bol, iskakanje i nameravate da se vratite kontaktnim sportovima- fudbal košarka, tenis- onda se predlaže operativno lečenje- ligamentoplastika prednje ukrštene veze i rešavanje mogućeg problema sa meniskusom,