Izvinite rodjena sam sa deformitetom desne stopale (varus) , radjene su mi 2 operacije u beogradu na banjici, prva ope. Sa 2 meseca, a druga sa 2 god. Interesuje me da li bi mi pozeljna bila i treca operacija? Stopalo je solidno bolje od urodjenog, ali to nije to jer gazim samo spoljnim delom stopale i imam velikih problema oko odabira obuce, a i visoke potpetice ne mogu da nosim pa mi to pravi znatno veci problem. Ukratko, interesu je me kada bih uradila i trecu operaciju da li bi mi bilo bolje ili gore i da li nosi neki rizik operacija sa sobom, i da li bi bila uspesna ili ne? Hvala unapred.: )

    Odgovoreno: 06. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Vrlo je bitno koliko vi godina imate, jer se prema stepenu deformiteta i godinama pacijenta određuje i tip operacije.
      svaka operacija nosi određen stepen rizika i mogućih komplikacija. Danas su one minimalne ali su nažalost uvek moguće.
      operacija se uvek radi da uspe i da bi vam bilo bolje.