Dobar dan, moja beba ima problem sa kukovima nalaz po grafu desnog kuka ib/iia. Preporucuju nam pakvlika. Uz je radjen u maju mjesecu. Kad je imao nepunih 3 mjeseca. Od tada su mu svaki dan radjene vjezbice i po nekoliko puta. Molim vas za misljenje i savjet. Hvala.

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Da li ima kliničkih znakova iščašenja kukova?
      da li ste radili kontrolni ultrazvuk?
      da li je beba nosila pavlikove remene?
      treba da ispoštujete lekara, ako vam je preporučio nošenje pavlikovih remena i ako je indikovano, vrlo je bitno da lečenje počne na vreme.
      svako kašnjenje u lečenju kasnije mnogo otežava izlečenje.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #139203

    • Klinickim pregledom ne postoji problem. Bebica konstantno radi nozicama. Sjutra stavljamo pavlikova remena. A za uz cekamo dr. Sa odmora. Da li dijagnoza po grafu moze vjezbama da se popravi i sirokim povijanjem? Zadnji uz je kad beba nije imala ni 3 mjeseca, ali dr nisu trazili novi. Sad ce beban 5 mjeseci. Majka bebe je imala iscasenje kuka.